Lakýrnické práce - malíři a natěrači Žďár nad Sázavou

Lakujeme jak v interiérech, tak i exteriéry. Lakování na rozdíl od nátěru barvou má jednu velkou výhodu, že uchovává původní vzhled materiálu. To tedy oceníme především u kamene nebo dřeva, kdy si přejeme uchovat jeho vznešenou kresbu s letokruhy. Naši lakýrníci mají dlouholeté zkušenosti s lakováním různých povrchů. Lakujeme dřevo, ale také ocelové konstrukce, plechy, kámen nebo beton. Lakování dřeva je vhodná ochrana proti působení:

  • povětrnostních vlivů (sluneční záření, vítr, déšť, vlhkost)
  • hmyzích škůdců
  • chemických látek
  • plísní
  • UV záření

Při povrchových úpravách lakováním je kladen velký důraz na mechanickou odolnost. Proto je vhodné tuto práci přenechat zkušeným lakýrníkům. K lakování se již standardně používají dvousložkové polyuretany nebo akryláty s rychlým schnutím. Jejich aplikace není možná pomocí štětce a je nutné je nanášet stříkáním. Je tedy náročnější na vybavení, kterým disponují pouze profesionální lakýrníci.

Pokud už se rozhodnete lakování realizovat svépomocí, tak na trhu jsou k dispozici různé transparentní a mořící laky. V dnešní době je součástí laků i UV ochranná složka, která zachovává stejnou barevnost materiálů po dlouhou dobu. Doporučujeme používat laky ředěné vodou. Na rozdíl od rozpouštědlových zachovávají i po letech transparentní vzhled a uchovávají kresbu dřeva. Součástí lakýrnických prací je také odstraňování starých nátěrů, nečistot a celková příprava povrchu k nanesení nového laku. Před lakováním je vždy nutné odstranit z povrchu veškeré nesoudržné vrstvy a nečistoty.