Nátěry dřeva - natěrači a malíři Kraj Vysočina

Dřevo je velice ušlechtilý přírodní materiál, který je oblíben pro svoji krásnou kresbu. Svojí lehkostí nezatěžuje konstrukce staveb a má dobré izolační vlastnosti. Dřevo je však také jedním z nejcitlivějších materiálů vůči povětrnostním vlivům, obzvlášť pokud je umístěno v exteriérech. O to větší ochrannou roli hraje u dřeva správný nátěr. Dřevo tak ochráníme proti znehodnocení a zajistíme mu co nejdelší životnost. Největším nepřítelem dřeva je vlhkost a voda. Proto je vhodné dřevo před samotným nátěrem napustit látkami odpuzujícími vodu. Moderní napouštědla obsahují navíc látky, které hubí dřevokazný hmyz a ochraňují dřevo proti napadení plísněmi.

V exteriérech se na dřevo nanáší lazurovací laky nebo krycí nátěry. Jako krycí nátěr jsou používány syntetické a olejové nátěry. Většinou se nanáší ve dvou vrstvách na již aplikovanou vrstvu napouštědla. Pokud chceme dřevu uchovat jeho přirozený vzhled, použijeme lazurovací laky. Ty jsou buď na bázi pryskyřice, nebo akrylové. Dále je rozlišujeme na tenkovrstvé nebo silnovrstvé. V interiérech se dřevo ošetřuje mořením, lakováním, oleji a vosky.

Mezi specifickou činnost natírání dřeva patří nátěry dřevěných podlah. Jedná se o velice ceněný prvek všech domácností, který má skvělé izolační a také estetické vlastnosti. Proto si zaslouží i řádnou profesionální péči. Kvalitní nátěr dřevěné podlahy ji chrání proti oděru chozením a posouváním kusů nábytku, vnikání nečistot do spár, pronikání vlhkosti a vody a chrání dřevo před vysoušením.

Provádíme také nátěry oken, dveří a zárubní. Jsou to prvky, se kterými je často manipulováno, a proto jsou velice mechanicky namáhány. Kromě odírání jsou okna a venkovní dveře vystavovány všem povětrnostním vlivů. Pokud se o dřevěná okna a dveře nebude starat, bude docházet k jejich postupnému rozpadu. Nátěr oken a dveří tak zachovává jejich izolační vlastnosti, které by se postupným rozpadáním snižovaly. Pravidelným nátěrem oken a dveří prodlužujeme jejich životnost. Především o dřevěné dveře stojí za to pečovat, protože často bývají opravdovým skvostem domácnosti. Natírání dveří vyžaduje určitou zručnost natěrače, protože na nich může být dobře vidět každý špatný tah štětcem. Natěrači ze Žďáru nad Sázavou Vám dokážou v obnově dřevěných dveří a oken dobře poradit a vyberou s Vámi nejvhodnější barvu respektující interiér i venkovní prostředí. Máme zkušenosti s natíráním nejen pravidelně udržovaných, ale také s nátěrem oken a dveří již poškozených a popraskaných. Součástí prací je odstranění starého nátěru, několikanásobné přebroušení, případné přesklení, truhlářské opravy, seřízení oken, zatmelení, napuštění penetrací. Nátěr se pak nanáší v několika vrstvách, nejdříve základní nátěry, na které se poté nanese poslední vrstva krycího nátěru.

Pokud si přejeme zajistit dřevěným konstrukcím a výrobkům ze dřeva co nejdelší životnost, je nutné k nátěru dřeva přistupovat zodpovědně. Nestačí dřevo pouze v rychlosti přetřít barvou, kterou máme zrovna po ruce. Je nutné dřevo na nátěr dobře připravit, vybrat vhodnou kvalitní barvu, zvolit správné nářadí a provést správné nanášení barev, aby byl výsledek co nejlepší. To vše vyžaduje určitou zručnost zkušeného natěrače. Naši natěrači ze Žďáru nad Sázavou Vám mohou poskytnout své služby a léty nabyté zkušenosti i co se nátěrů dřeva a dřevěných konstrukcí týče. Provádíme nátěry dřevostaveb, nátěry dřevěných střech, dřevěných podlah, schodišť ze dřeva, nátěry dřevěných plotů, nábytku a jiných dřevěných konstrukcí.